Opublikowano: 10 grudnia 2017 przez Bartosz Nowak

MDM Rynek wtórny – co zapisać w umowie przedwstępnej?

Dzisiejszy wpis jest rozwinięciem poprzedniego dotyczącego umowy przedwstępnej zakupu nieruchomości.

2 stycznia 2018 banki ponownie zaczynają rejestrować dopłaty w ramach Mieszkania dla Młodych. Dla przypomnienia jest to ostatni moment funkcjonowania programu. Banki przyjmują wnioski jednak już teraz. Jeśli chcecie załapać się na dofinansowanie, to właściwie w ciągu najbliższych 2 tygodni warto mieć już wybraną nieruchomość, podpisaną umowę przedwstępną i złożony wniosek do banku, który już to umożliwia.

W przypadku zakupu nieruchomości na rynku wtórnym, banki czepiają się szczegółów, więc uchylę rąbka tajemnicy na co zwrócić uwagę, konstruując taką umowę.


Co musi się znaleźć?

Przy pisaniu umowy przedwstępnej pod program MDM koniecznie zawrzyjcie następujące zapisy:


Co bank to inne procedury, dlatego możecie spotkać się z sytuacją, że złożycie wnioski do 3 banków, gdzie 2 z nich nie zaakceptują Waszej umowy przedwstępnej i poproszą o aneks z odpowiednimi zapisami, podczas gdy ostatni bank nie będzie miał z tym żadnego problemu. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, to proponuję podpisać umowę w zwykłej formie cywilnoprawnej, a nie w postaci aktu notarialnego, gdyż łatwiej o ewentualny aneks (obecność osobista, koszty). Na temat samej umowy przedwstępnej pisałem bardziej szczegółowo w poprzednim artykule, dzisiejszy jest tylko uzupełnieniem. Jeśli jeszcze nie czytaliście to polecam się zapoznać – poniżej link.

O Autorze 

    Znajdź mnie:
  • facebook

Odpowiedz